Wypoczynek w plenerze to czysta przyjemność, którą niekiedy potrafią przerwać nieprzyjemne ukąszenia owadów. Szczególnie nieznośnymi insektami bywają meszki.

Ukąszenia meszek są bolesne i naprawdę nieprzyjemne, a objawy często utrzymują się bardzo długo. Co zrobić, żeby sobie z nimi poradzić? Poniżej prezentujemy kilka skutecznych sposobów na ugryzienia meszek oraz innych owadów.

Czym się objawia ugryzienie meszki?

Meszki to niewielkie muszki, które najczęściej są aktywne w porze popołudniowej i wieczornej. Bywają szczególnie uciążliwe dla zwierząt oraz ludzi.

Czym się objawia ugryzienie meszki? Tuż po ukąszeniu niemal natychmiast pojawia się dotkliwy, piekący ból. Oprócz tego występuje opuchlizna oraz mocne zaczerwienienie skóry wokół ranki na skórze.

Dla większości osób ukąszenia meszek nie są niebezpieczne, potrafią jednak być bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. U alergików jednak objawy ugryzienia niejednokrotnie utrzymują się naprawdę długo. Czasami towarzyszy im nawet gorączka lub ból głowy i stawów.

Jak uchronić się przed ugryzieniami meszek?

Jak zapobiegać ugryzieniom? Przede wszystkim warto unikać miejsc występowania tych owadów, zwłaszcza w porze ich największej aktywności, to znaczy popołudniami i wieczorami.

Gdy wybieramy się w plener, można założyć ubrania z długimi rękawami oraz użyć naturalnych olejków. Szczególnie dobrze odstraszają je olejek waniliowy, miętowy i lawendowy.

Przydają się też repelenty. Najczęściej występują w formie maści, kremów oraz aerozoli. Odstraszają większość owadów, w tym właśnie meszki, komary i muchy.

Co pomaga na objawy ukąszenia meszek?

Nie zawsze udaje się jednak powstrzymać owady. Gdy już dojdzie do ukąszenia przez meszkę, warto sięgnąć po sprawdzone metody walki z objawami ugryzień.

Wiele osób wybiera metody tradycyjne. Najpopularniejszą z nich jest przetarcie ranki plasterkiem ogórka. Podobnie działa kawałek cebuli. Uśmierzają ból, zmniejszają opuchliznę oraz przynoszą niewielką ulgę.

Nieco skuteczniejszym środkiem jest żel z aloesu. W jego składzie znajdujemy ponad 160 składników aktywnych. Część z nich ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Aloes przyspiesza proces leczenia skóry, szybko likwiduje ból i swędzenie.

Metody naturalne mogą być wykorzystywane przy leczeniu objawów ukąszenia owadów u wszystkich pacjentów – bez względów na ich wiek. Niestety ich działanie jest mocno ograniczone.

Jeżeli nie chcemy sięgać po środki farmakologiczne, a szukamy skutecznej metody walki z ukąszeniami meszek, warto wykorzystać urządzenie medyczne bite away.

Co to takiego? Jest to praktyczne urządzenie, wykorzystujące terapię skoncentrowanym ciepłem. bite away nagrzewa się do 51 stopni. Końcówkę urządzenia przykłada się do miejsca ukąszenia raptem na kilka sekund. Temperatura natychmiastowo aktywuje procesy lecznicze w skórze, dzięki czemu od razu odczuwamy ulgę. bite away może być stosowany przez osoby w każdym wieku oraz przez alergików i kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Ukąszenia meszek – przygotowania do wyjścia w plener

Nikt nie lubi ukąszeń owadów. Nie oznacza to jednak, że z ich powodu powinniśmy rezygnować z wyjścia na spacer lub biwakowania w plenerze.

Warto jednak dobrze się przygotować – zabrać repelenty oraz środki po ugryzieniu meszek (w tym na przykład bite away). Dzięki temu już nic nie zakłóci nam przyjemnego wypoczynku.

bite away – klikasz i swędzenie znika!