Wyjazd na urlop to moment, na który wielu z nas czeka z utęsknieniem. Nawet jeśli do planowanego wypoczynku pozostało jeszcze kilka tygodni, powoli można się do niego przygotowywać. Warto na przykład stworzyć listę niezbędnych przedmiotów.

Jeśli nie do końca wiecie, co powinno się znaleźć w Waszej wyjazdowej torbie, koniecznie poznajcie naszą listę – podpowiadamy, jakie przedmioty mogą się przydać podczas urlopu.

1.     Ubrania na różną pogodę

Zdecydowanie nie mieszkamy w tropikach. Polska aura nawet w sezonie letnim bywa bardzo kapryśna. Jeżeli więc zamierzamy spędzać urlop nad morzem lub w polskich górach, warto zabrać ze sobą nieco więcej ubrań – na różne warunki pogodowe.

Dzięki temu zawsze będziemy przygotowani na każdą ewentualność i nic nas nie zaskoczy. A to przełoży się na przyjemniejszy wypoczynek i relaks.

2.     Dokumenty

O zabraniu dokumentów tożsamości raczej nie trzeba nikomu przypominać. Warto jednak wspomnieć, że powinniśmy mieć przy sobie również szereg innych dokumentów.

Jeśli wyjeżdżamy za granicę, koniecznie trzeba zabrać na przykład dokumenty ubezpieczeniowe z numerem polisy. Są one niezbędne, gdy na przykład będziemy musieli odwiedzić podczas urlopu lekarza. Powinniśmy zapakować je wszystkie do jednej teczki i mieć zawsze przy sobie.

3.     Kosmetyki

Podróżna kosmetyczka powinna zawierać wszystkie potrzebne produkty do codziennych zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych. Jeżeli planujemy podróż samolotem, pamiętajmy o ograniczonej pojemności wszystkich słoiczków i tubek – nie większej niż 100 mililitrów każdy.

Oprócz produktów używanych na co dzień trzeba także zapakować kremy z filtrem oraz nawilżające środki po opalaniu, które pomagają zmniejszyć zaczerwienienie skóry. Świetnie sprawdzają się choćby kosmetyki z aloesem na oparzenia.

4.     Produkty na ugryzienia komarów i innych owadów

Tym, co potrafi uprzykrzyć wszystkie wyjazdy wakacyjne, najczęściej są ukąszenia komarów. Trudno ich uniknąć, gdy wybieramy się na plażę, nad jezioro lub do lasu.

Warto zatem zapakować do torby podróżnej repelenty w formie kremów, sprayów lub świec. Skutecznie odstraszają one większość owadów.

Nie ma jednak środków w 100% skutecznych. Gdy już dojdzie do ukąszenia owadów, trzeba zastosować skuteczne produkty, które szybko i sprawnie zmniejszą uciążliwe objawy, jak świąd, ból i opuchlizna.

Wiele osób zabiera ze sobą na urlop rozmaite maści antyhistaminowe, które szybko zmniejszają obrzęk i przynoszą ulgę, gdy ukąsi nas owad. Nie każdy jednak chce lub może stosować środki farmakologiczne. Co można użyć zamiast nich?

Ciekawym rozwiązaniem jest produkt medyczny bite away. To certyfikowane urządzenie, działające w oparciu o terapię skoncentrowanym ciepłem. Nagrzewa się ono do temperatury około 51 stopni. Końcówkę przykłada się do skóry na 3 lub 5 sekund, co nie powoduje uszkodzenia skóry, ale natychmiastowo aktywuje procesy lecznicze. Dzięki temu szybko odczuwamy wyraźną ulgę, a nieprzyjemne objawy niemal od razu ustępują. bite away może być stosowany przez osoby w każdym wieku oraz przez alergików i kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

5.     Podręczna apteczka

W czasie wypoczynku często dochodzi do rozmaitych kontuzji lub uszkodzeń. Podczas pakowania na wyjazd wakacyjny należy zatem zapakować podręczną apteczkę, w której znajdą się rozmaite materiały opatrunkowe – bandaże elastyczne, plastry (również żelowe na otarcia i odciski) oraz środki dezynfekujące.

Warto także zabrać maści na oparzenia słoneczne. Przynoszą ukojenie oraz przyspieszają regenerację uszkodzonego naskórka.

6.     Przekąski na drogę – małe co nieco w podróży i podczas wypoczynku

Nigdy nie wiadomo, kiedy dopadnie nas mały głód. Dlatego na wyjazd na urlop powinniśmy zapakować drobne przekąski. Przydają się podczas jazdy samochodem lub później podczas wyjścia w plener.

Niektórzy decydują się na żywność gotową, pakowaną fabrycznie w niewielkie porcje. Inni wolą przygotowywać posiłki samodzielnie. Trzeba jednak wówczas pamiętać o zabraniu również pudełek do przechowywania oraz transportu przekąsek.

7.     Zabawki – na wyjazd na wakacje z dzieckiem

Wiedzą o tym wszyscy rodzice – nie można dobrze zapakować się na wyjazd na urlop, jeżeli nie zabierzemy ze sobą ulubionych zabawek naszych maluchów.

Są one wręcz niezbędne w podróży, żeby zająć czymś uwagę dzieci. Sprawdzają się także podczas aktywnego spędzania czasu już na miejscu. Mogą posłużyć do wspólnej zabawy wraz z opiekunami.

Co może się przydać? Idealnie sprawdza się piłka lub frisbee, zapewniające przyjemny czas dla całej rodziny.

***

Pakowanie przez wyjazdem wakacyjnym potrafi zajmować sporo czasu. Warto jednak się do tego dobrze przygotować, żeby w naszych walizkach znalazły się wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu później będziemy mogli się skupić na przyjemnym relaksie bez stresów i niepokojów.

bite away – klikasz i swędzenie znika!