Z niecierpliwością odliczamy dni do wyjazdów wakacyjnych. Wielu z nas wręcz nie może się doczekać wyprawy nad morze. Szum fal, ciepłe promienie słońca i bryza przyciągają każdego roku rzesze miłośników plażowania.

Jeśli chcemy przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas na plaży, trzeba zabrać ze sobą sporo praktycznych drobiazgów, które sprawiają, że wypoczynek jest zdecydowanie spokojniejszy.

O czym nie można zapomnieć, jeżeli chcemy wybrać się nad morze? 9 kluczowych przedmiotów opisujemy poniżej. Koniecznie zapakujcie je do swojej torby plażowej.

1.     Strój kąpielowy

Zarówno do kąpieli słonecznych, jak i morskich potrzebujemy wygodnego stroju kąpielowego. Warto wybrać wygodny wariant, dopasowany do preferowanej formy spędzania czasu. Nieco inny model przyda się, gdy chcemy się relaksować i opalać, a inny gdy zamierzamy biegać lub grać w siatkówkę.

Strój kąpielowy to podstawowy element, którego po prostu nie może zabraknąć w każdej torbie plażowej.

2.     Dodatkowe ubrania

W okresie wakacyjnym na plaży zazwyczaj jest ciepło. Jednak pogoda bywa kapryśna. Warto zatem zabrać również dodatkowe ubrania. Przydaje się na przykład ciepła bluza, w razie gdyby pogoda diametralnie się zmieniła.

Ciepła odzież przydaje się także tuż po wyjściu z wody. Pozwala zmniejszyć dyskomfort cieplny i sprawić, że relaks będzie jeszcze przyjemniejszy.

3.     Koc i parawan

Wyjazd nad morze nie obędzie się bez ręcznika plażowego i parawanu. Na ręczniku możemy się położyć i wygrzewać w promieniach słońca. Parawan pozwala stworzyć bezpieczną przestrzeń, odizolowaną od mocniejszych podmuchów wiatru.

Oba elementy budują przestrzeń do przyjemnego i spokojnego wypoczynku.

4.     Czapka i okulary przeciwsłoneczne

Wygrzewanie się w promieniach słońca jest wielką przyjemnością. Dla wielu osób jest to ulubiony sposób na urlop nad morzem. Zawsze trzeba jednak dbać o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych członków rodziny.

Nie zapomnijmy zatem zabrać okularów przeciwsłonecznych, które uchronią wzrok przed promieniami słonecznymi, odbijającymi się od wody i piasku.

Równie ważne są nakrycia głowy. Zbyt długie przebywanie w nasłonecznionym miejscu grozi bowiem udarem słonecznym. Warto zatem zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Urlop ma być przecież przyjemnością.

5.     Krem do opalania i kosmetyki po opalaniu

Sama czapka i okulary to jednak za mało. Oprócz nich musimy mieć również krem lub olejek z filtrem do opalania. Zbyt długotrwałe eksponowanie skóry na działanie promieni słonecznych potrafi być bowiem niebezpieczne oraz grozi poparzeniami.

W kosmetyczce powinny się również znaleźć preparaty po opalaniu, na przykład na bazie aloesu. Łagodzą oparzenia, głęboko nawilżają i pomagają utrzymać skórę w optymalnej kondycji, utrwalając piękną, złocistą opaleniznę.

6.     Preparaty na ugryzienia komarów

Przebywanie nad wodą często wiąże się z nieprzyjemnymi ukąszeniami owadów. Warto zabrać ze sobą na plażę repelenty, które odstraszają insekty i pozwalają na spokojne wypoczywanie w promieniach słońca.

Nie zawsze udaje się jednak uchronić przed ugryzieniami. Co można zatem zastosować na ukąszenia komarów, meszek lub innych owadów?

Żeby szybko pozbyć się nieprzyjemnych objawów takich, jak świąd, ból i zaczerwienienie można zastosować maści antyhistaminowe.

Jeśli jednak nie chcemy stosować środków farmakologicznych, warto zabrać ze sobą na plażę urządzenie medyczne bite away. Wykorzystuje ono terapię skoncentrowanym ciepłem. Metalowa końcówka nagrzewa się do temperatury około 51 stopni, co nie powoduje uszkodzenia skóry, ale aktywuje procesy lecznicze. W efekcie ból i swędzenie znikają niemal od razu.

7.     Zabawki – dla dużych i małych dzieci

Zabawki na plażę kojarzą się przede wszystkim z wyjazdami nad morze z dziećmi. Dla maluchów zabiera się wiaderka, grabki i łopatki oraz szereg innych ulubionych przedmiotów.

Warto jednak zapakować do torby plażowej również piłki, paletki oraz inne sprzęty sportowe, do wykorzystania też przez dorosłych, którzy zamiast leniwego leżakowania na plaży, wolą aktywnie spędzać czas, na przykład grając w siatkówkę.

8.     Jedzenie i napoje

Aktywny wypoczynek na plaży wzmaga apetyt. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie małe przekąski. Pamiętajmy o tym, żeby były to produkty trwałe, którym niestraszna wysoka temperatura.

Oprócz tego trzeba zabrać ze sobą wodę. Podczas zabawy lub opalania łatwo można się bowiem odwodnić, co niejednokrotnie prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

9.     Lektura – nieco czasu dla siebie

Wiele osób narzeka na to, że nie ma czasu na to, żeby usiąść z książką w ręku. Wypoczynek na plaży jest wręcz idealną okazją, by położyć się na ręczniku, wygrzewać w promieniach słońca i spokojnie czytać.

To idealny sposób na relaks, regenerację sił oraz uzupełnienie zaległości w lekturze w naprawdę przyjemnych okolicznościach przyrody. Zwłaszcza gdy wyposażymy się w kremy z filtrem oraz środki takie, jak bite away – nic nie przeszkodzi nam w spokojnym śledzeniu losów bohaterów książki.

Udanego wypoczynku i przyjemnego plażowania!

bite away – klikasz i swędzenie znika!