Kategorie
Bez kategorii

Co zabrać pod namiot? Lista niezbędnych rzeczy

Piękna pogoda zachęca do spędzania czasu w plenerze. Wielu z nas zaczyna zastanawiać się nad krótszymi lub dłuższymi wyjazdami, aby odpocząć, zregenerować siły oraz spędzić trochę czasu z najbliższymi.

Choć epidemia koronawirusa nieco ograniczyła możliwości wyjazdowe, to wciąż da się znaleźć sporo ciekawych rozwiązań. Wiele osób zastanawia się na przykład nad spędzeniem urlopu pod namiotem.

Bliski kontakt z naturą, relaks oraz świetna zabawa – to tylko kilka z korzyści, które przynosi urlop pod namiotem. Aby wyjazd był jednak udany, trzeba się do niego dobrze przygotować. Poniżej prezentujemy listę najważniejszych przedmiotów, które koniecznie trzeba ze sobą zabrać na pole namiotowe.

Ciepła odzież

Pod namiotem jesteśmy zdani na kaprysy przyrody. Choć miesiące wakacyjne należą zazwyczaj do najcieplejszych, nigdy nie możemy być tak do końca pewni, czy pogoda będzie faktycznie piękna.

Dlatego, gdy chcemy spędzić urlop pod namiotem, do plecaka wrzućmy koniecznie ciepłe ubrania. Wiadomo, wieczory bywają chłodne, a w razie nagłego załamania pogody, będziemy mieli co założyć na siebie, żeby uchronić się przed nadmiernym wyziębieniem organizmu.

Śpiwory, poduszki i materace

Skoro wybieramy się na urlop na polu namiotowym, zadbajmy odpowiednio o miejsce do spania. Aby wypocząć i zregenerować siły, trzeba przecież dobrze się wyspać. Również pod namiotem jest to możliwe.

Przydaje się do tego wygodny materac, dopasowany do ilości osób, które mają spać w danym namiocie. Oprócz niego niezbędne są także śpiwory – każdy może dopasować je do swoich potrzeb (śpiwór mumia lub śpiwór kołdra). Warto także zapakować niewielkie poduszki – nie zajmują wiele miejsca w bagażu, a gwarantują przyjemny sen.

Żywność – posiłki w plenerze

Wakacje pod namiotem to nie wyjazd typu all inclusive. Jeśli nie chcemy kilka razy dzienne poszukiwać lokali gastronomicznych i wydawać majątku na posiłki nie zawsze najwyższej jakości, musimy zabrać produkty spożywcze ze sobą.

Najlepiej sprawdza się żywność trwała, o dłuższym terminie przydatności oraz taka, która nie wymaga przechowywania w niskiej temperaturze.

Na campingu warunki bywają różne, zadbajmy zatem o to, żeby w naszej podręcznej spiżarni były tylko artykuły spożywcze pozwalające na szybkie i proste przygotowanie posiłków oraz takie, które nie ulegną zepsuciu.

Kuchenka turystyczna i naczynia

Jeśli chcemy gotować, musimy również zabrać ze sobą nieco sprzętów kuchennych. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są niewielkie kuchenki turystyczne, dzięki którym możemy zagotować wodę na poranną herbatę lub przyrządzić gorący posiłek dla zmarzniętych biwakowiczów.

Oprócz samej kuchenki niezbędne są oczywiście garnki oraz inne elementy zastawy – talerze, sztućce i kubki.

Środki na ugryzienia owadów

Jedną z najmniej przyjemnych plag, które mogą nas dopaść, jeżeli zdecydujemy się na wakacje pod namiotem, są oczywiście ugryzienia owadów.

Aby się przed nimi uchronić, przydają się rozmaite repelenty. Spory ich wybór znajdziemy we wszystkich aptekach i drogeriach. Co jednak zrobić, gdy do ukąszenia już dojdzie i pojawią się świąd, ból oraz opuchlizna? Wówczas trzeba zastosować środki po ugryzieniu owada.

Wiele osób wybiera maści i kremy antyhistaminowe, jak choćby Fenistil. Popularnością cieszą się także preparaty na bazie hydrokortyzonu.

Można również wybrać urządzenie medyczne Bite Away. Działa ono w oparciu o skoncentrowane ciepło. Oznacza to, że szybko odczuwamy ulgę, a objawy ukąszenia owada znikają niemal natychmiast. Bite Away może być stosowane przez pacjentów w każdym wieku oraz przez alergików i kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Lekarstwa – podstawowa apteczka

Wyjazd pod namiot to wielka przygoda. Jednak nawet podczas najprzyjemniejszego wypoczynku może zdarzyć się przeziębienie lub kontuzja. Dlatego, gdy wybieramy się w plener, trzeba koniecznie zabrać ze sobą apteczkę.

Co powinno się w niej znaleźć? Na pewno przydają się środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Nie zapominajmy także o preparatach na oparzenia słoneczne.

Latarka

Spanie pod namiotem pozwala wypocząć oraz spędzić nieco czasu na łonie natury. Aby móc cieszyć się urlopem o każdej porze dnia i nocy, potrzebujemy oczywiście nieco światła.

Nie zapomnijmy zatem zabrać ze sobą latarki oraz zestawu zapasowych baterii. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy będziemy musieli przejść przez pole namiotowe w ciemnościach. A przecież szkoda przeplatać przyjemny wypoczynek kolejnymi upadkami i bolesnymi potknięciami na nierównościach terenu.

***

Powyższa lista prezentuje najbardziej podstawowe elementy, które powinny się znaleźć w każdym plecaku, aby przyjemnie spędzić urlop pod namiotem. Zabierzmy żywność, sprawdzone sprzęty biwakowe oraz urządzenia takie, jak Bite Away, a niestraszne nam będą żadne nieprzyjemne niespodzianki podczas wyjazdu.

Bite Away – klikasz i swędzenie znika!