Od wielu lat poszukuje się bezpiecznego sposobu na leczenie stanów zapalnych skóry, wywołanych między innymi przez ukąszenia owadów. Okazuje się, że skuteczną i naturalną metodą na uśmierzenie bólu i świądu, może stać się ciepło.

Czym jest hipertermia – terapeutyczne działanie ciepła

Ciepło potrafi mieć olbrzymie właściwości lecznicze, również w przypadku ugryzień przez owady. Choć wciąż trwają badania nad precyzyjnym określeniem jego wpływu na ludzkie zdrowie, to uważa się, że reguluje ono uwalnianie histaminy i innych enzymów, zmniejsza reakcje zapalne oraz inaktywuje toksyny owadów, które dostają się do organizmu podczas ukąszenia.

Miejscowa hipertermia jest wykorzystaniem właściwości ciepła w praktyce. Polega na terapeutycznym działaniu z użyciem skoncentrowanej wiązki ciepła na fragment skóry, na którym wystąpił stan zapalny, spowodowany na przykład przez ukąszenie lub użądlenie przez owada.

Zjawisko hipertermii występuje, gdy temperatura w miejscu leczenia wynosi około 51 stopni Celsjusza. Podczas leczenia skóra jest wyeksponowana na działanie ciepła przez raptem kilka sekund, aby uniknąć uszkodzenia delikatnych tkanek. Jest to jednak czas wystarczający, żeby zainicjować szereg fizjologicznych procesów leczniczych.

bite away – hipertermia w praktyce

Hipertermia jest podstawą działania certyfikowanego urządzenia medycznego bite away. Szybko doprowadza ono do podgrzania leczonego miejsca na skórze oraz uśmierzenia wszelkich dolegliwości związanych z ukąszeniem. Skuteczność terapii zależy od dwóch czynników: zapewnienia odpowiedniej temperatury (51 stopni) oraz czasu ekspozycji (3 lub 5 sekund w zależności od wybranej opcji). Oba są kontrolowane przez mikroprocesor, gwarantując optymalne działanie urządzenia oraz całkowite bezpieczeństwo użytkowników.

Co zyskujemy, wykorzystując hipertermię i bite away? Przede wszystkim w ciągu raptem kilku minut skutecznie redukujemy podstawowe objawy ukąszeń, jak obrzęk i świąd. Terapia jest dobrze tolerowana przez niemal wszystkich pacjentów oraz nie wymaga stosowania dodatkowych środków chemicznych.

Jak stosować bite away – praktyczne wskazówki

Im szybciej zastosuje się bite away po ukąszeniu przez owada, tym lepsze rezultaty można uzyskać. Użycie go po dłuższym czasie od ogryzienia przynosi jednak również widoczną ulgę w bólu i swędzeniu.

Aby uzyskać optymalną skuteczność, urządzenie musi mieć bezpośredni kontakt ze zmienioną powierzchnią skóry. Nawet niewielka warstwa powietrza między nimi może bowiem zmniejszyć przewodnictwo cieplne, a przez to ograniczyć działanie urządzenia.

Produkt jest niewielki, łatwo więc zawsze mieć go przy sobie. Jego wykorzystanie jest również niesamowicie proste. Po nagrzaniu ceramicznej końcówki urządzenie przykłada się bezpośrednio do miejsca ukąszenia na określony czas. Po pierwszym użyciu, należy odczekać minutę i obserwować, co dzieje się z leczonym miejscem. Jeśli objawy nie ustępują, można zastosować bite away ponownie.

Ze względu na brak środków chemicznych i działanie wyłącznie oparte na procesach fizycznych, z bite away bez przeszkód mogą korzystać kobiety w ciąży, dzieci (samoleczenie rekomendowane jest u pacjentów powyżej 12. roku życia) oraz osoby cierpiące na alergie. Urządzenie przynosi wyraźną ulgę i poprawia komfort życia w sposób skuteczny i w pełni naturalny.

bite away – klikasz i swędzenie znika!