Komary potrafią być prawdziwym utrapieniem. Dlatego niemal każdy, kto pragnie aktywnie spędzać czas lub przyjemnie zrelaksować się na tarasie, powinien zaopatrzyć się w skuteczne środki przeciw komarom. Nie zawsze muszą być to jednak sklepowe, syntetyczne preparaty. Czasami warto postawić na naturalne rozwiązania.

Jednym z najskuteczniejszych produktów jest olejek waniliowy na komary. Czy rzeczywiście działa? Jak powinniśmy go używać, żeby uchronić się przed komarami? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do lektury.

Jak zapach olejku waniliowego działa na komary?

Wiele osób zastanawia się, czy olejek waniliowy działa na komary? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Te niewielkie, uciążliwe owady nie przepadają za zapachem tego preparatu, dlatego najczęściej trzymają się z daleka od źródła aromatu.

Niestety, jeśli zdecydujemy na to, żeby zastąpić zwykłe, tradycyjne repelenty właśnie przez olejek waniliowy na komary, musimy zaopatrzyć się w większą jego ilość. Zapach bowiem szybko się ulatnia i raptem po dwóch godzinach znika. Wówczas ponownie jesteśmy narażeni na nieprzyjemne ukąszenia komarów.

Jak stosować olejek waniliowy?

Stosowanie olejku waniliowego przeciwko komarom nie jest specjalnie skomplikowane i nie wymaga większych przygotowań. Zazwyczaj wystarczy zastosować zwykły olejek spożywczy, który znajdziemy w kuchni lub w niemal każdym markecie.

Jak go użyć, żeby uchronić się przed owadami? Wystarczy rozetrzeć kilka kropel tego środka na skórze, w miejscach szczególnie narażonych na ugryzienia komarów. Zapach olejku skutecznie je odstraszy i sprawi, że będziemy mogli spokojnie wypoczywać, nie martwiąc się o ukąszenia owadów.

Warto jednak pamiętać o tym, żeby stosować olejek wyłącznie na skórę i uważać na to, by na ubraniach nie powstały tłuste, trudne do usunięcia plamy.

Jeżeli jednak niekoniecznie chcemy aplikować olejek waniliowy na komary na skórę, można użyć go również w alternatywny sposób.

Przepis na aerozol z olejku waniliowego

Jeżeli zapach czystego olejku waniliowego jest dla nas zbyt intensywny, można na jego bazie przygotować prosty i wygodny w użyciu aerozol na owady. Mikstura ta skutecznie chroni przed ugryzieniami komarów.

Co trzeba zrobić? Wystarczy zmieszać szklankę wody i około 70 – 80 kropli olejku waniliowego. Tak przygotowany płyn wlewa się do butelki z atomizerem. Ma on podwójne działanie – z jednej strony odstrasza komary, a z drugiej tworzy na skórze delikatną mgiełkę, przyjemnie orzeźwiającą w upalne dni.

Świeczka o zapachu wanilii na komary

Wanilia potrafi być skuteczną bronią na komary nie tylko wtedy, gdy nanosimy olejek z wanilii bezpośrednio na skórę.

Świetnie sprawdzają się także świeczki o zapachu wanilii na komary. Ich zapach odstrasza te uciążliwe owady, a dla ludzi działa jako przyjemna aromaterapia. Dzięki nim możemy uchronić się przed komarami i zapewnić sobie wspaniałą przestrzeń do odpoczynku.

Nie tylko olejek waniliowy na komary

Olejek waniliowy potrafi stać się bronią przeciw ugryzieniom komarów. Jeśli chcemy jednak spędzać czas na świeżym powietrzu, warto uzbroić się również w środki po ugryzieniu komarów. Nie ma bowiem preparatów ochronnych o stuprocentowej skuteczności.

Co można zastosować, jeżeli nie chcemy sięgać po apteczne maści antyhistaminowe? Niektórzy wybierają sok z cytryny, inni decydują się na przemywanie rany roztworem soli.

Można jednak też wybrać certyfikowane urządzenie medyczne bite away. Jego działanie opiera się na terapii skoncentrowanym ciepłem. Końcówka nagrzewa się do temperatury ok. 51 stopni Celsjusza. Przykłada się ją na 3 lub 5 sekund do miejsca ukąszenia komara. Urządzenie niemal natychmiast inicjuje procesy lecznicze, dzięki czemu od razu odczuwamy ulgę. Ponieważ w bite away nie stosuje żadnych środków farmakologicznych, bez przeszkód może być używany przez pacjentów w różnym wieku.

Warto chronić się przed komarami i zawsze mieć w pogotowiu urządzenie, które uśmierzy objawy po ukąszeniu komara. Szkoda przecież marnować czas na nieprzyjemne swędzenie i ból. Lepiej skoncentrować się na relaksie.

bite away – klikasz i swędzenie znika!