Ugryzienia komarów potrafią skutecznie zniechęcać do spędzania czasu w plenerze. Co zrobić, żeby uchronić się przed nimi lub ograniczyć nieprzyjemne objawy, gdy już zostaniemy ukąszeni? Poniżej przedstawiamy listę 10 najskuteczniejszych środków, które każdy z nas powinien mieć przy sobie, jeśli chce spędzać czas na łonie natury.

1. Mugga – środek na komary i inne owady

Środki firmy Mugga cieszą się sporym zainteresowaniem klientów ze względu na możliwość równoczesnego odstraszania różnych owadów, między innymi komarów, much, meszek, kleszczy i gzów. Preparat Mugga występuje w wersji przeciwko owadom europejskim i tropikalnym, dlatego sprawdza się w różnych, nawet najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Może być stosowany przez dorosłych i dzieci od 3. roku życia.

2. Matus Mugga roll on

Firma Mugga stworzyła również preparat w formie mleczka do bezpośredniej aplikacji na odkryte części ciała. Pomaga skutecznie odstraszać niebezpieczne owady i chroni przed ukąszeniami. Środek ma przyjemny, lekko eukaliptusowy zapach i działa nawet do 7 godzin.

Jest przeznaczony do użytku przez dorosłych i dzieci od 12. roku życia.

3. OFF! Protect – spray na komary i kleszcze

Produkty firmy OFF! już od wielu lat należą do szczególnie lubianych przez polskich klientów. Środek służy do bezpośredniej aplikacji na odkryte części ciała lub na odzież. Repelent działa przez około 4 godziny.

Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 4. roku życia.

4. Bros – płyn na komary i kleszcze

Płyn Bross aplikuje się na skórę oraz odzież. Chroni przed owadami tropikalnymi i europejskimi, jak komary, kleszcze lub meszki.

W zależności od typu owadów preparat działa skutecznie od 4 do 8 godzin. Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6. roku życia.

5. Kosmed Hit – spray na komary i kleszcze

W porównaniu z preparatami wymienionymi wcześniej, Kosmed Hit działa skutecznie, a przy tym delikatnie. Nadaje się do stosowania nawet u dzieci od 1. roku życia.

W jego składzie znajdziemy sporo naturalnych olejków (eukaliptusowy, z mięty pieprzowej), które wytwarzają powłokę ochronną na skórze, równocześnie nawilżając ją.

Środek działa do 2-3 godziny. Może być stosowany u dzieci powyżej 1. roku życia.

6. Fenistil – żel

Kiedy już dojdzie do ugryzienia, często swędzenie i ból potrafią być naprawdę nieprzyjemne. Wówczas warto zastosować Fenistil żel. Jest to lek przeciwhistaminowy do stosowania miejscowo na ugryzienia.

Łagodzi świąd i ból, pomaga szybko i sprawnie usunąć zaczerwienienie skóry oraz opuchliznę.

Żelu nie powinno się używać u dzieci poniżej 1. miesiąca życia oraz u wcześniaków.

7. Maść z arniki

Miłośnicy naturalnych preparatów mogą również znaleźć w drogeriach i aptekach maść z arniki. Roślina ta ma szereg zbawiennych dla zdrowia właściwości. Między innymi działa przeciwzapalne i łagodząco, dzięki czemu wspiera proces regeneracji wszelkich zmian skórnych, w tym też po ugryzieniach komarów. Produkt jest bezpieczny nawet dla małych dzieci.

8. bite away

Inną naturalną metodą walki z dolegliwościami po ugryzieniu komarów jest urządzenie bite away. Nie zawiera chemicznych ani farmakologicznych substancji. Jego działanie opiera się na kojących właściwościach ciepła. Hamuje powstawanie stanów zapalnych. Szybko i skutecznie, łagodzi świąd i ból po ukąszeniu.

Może być bez przeszkód stosowany przez dorosłych, dzieci oraz kobiety w ciąży. W tym przypadku nie ma ograniczeń wiekowych – warto go używać nawet u całkiem małych dzieci, aby uśmierzyć nieprzyjemne objawy pojawiające się po ugryzieniu.

9. Kamagel

Ten łagodny preparat nadaje się do leczenia stanów zapalnych skóry, wywołanych przez ukąszenia owadów, opalanie się, a także podrażnień pojawiających się podczas depilacji lub golenia.

Zmniejsza opuchliznę, zaczerwienienie skóry oraz łagodzi dolegliwości bólowe. Może być stosowany nawet u młodszych dzieci.

10. Rivel

Żel Rivel stosuje się miejscowo na ukąszenia lub inne stany zapalne skóry, wywoływane również przez bakterie i grzyby. Łagodzi objawy bólowe, zmniejsza obrzęk i swędzenie. Potrafi przynieść ulgę i wspomóc proces regeneracji skóry. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.

bite away – klikasz i swędzenie znika!