Okres letni to czas, gdy chętnie spędzamy długie godziny na świeżym powietrzu. Wiąże się to jednak niestety z ryzykiem ukąszeń i użądleń przez owady. Wiele osób w takich sytuacjach sięga się po domowe preparaty, maści i żele, które mają jednak dość ograniczoną skuteczność. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest leczenie ciepłem, możliwe dzięki urządzeniu bite away. Z jego pomocą można uśmierzyć ból, obrzęk i swędzenie, które szczególnie u wrażliwych osób lub dzieci często prowadzą do samonapędzającej się reakcji zapalnej, potęgowanej przez nieprzyjemny świąd i nieustanne rozdrapywanie ranek na skórze.

Zasady działania terapii skoncentrowanym ciepłem

Leczenie skoncentrowanym ciepłem opiera się na zastosowaniu krótkiego bodźca cieplnego na ograniczoną powierzchnię skóry, dokładnie w miejscu występowania stanu zapalnego.

Ciepło działa wielotorowo, między innymi wpływając na układ immunologiczny oraz zmniejszając uwalnianie histaminy i innych hormonów prozapalnych. A to prowadzi do zmniejszenia stanu zapalnego oraz inaktywacji toksyn – bez niepotrzebnego użycia środków farmaceutycznych.

bite away – praktyczne wykorzystanie leczenia skoncentrowanym ciepłem

Certyfikowane urządzenie medyczne bite away generuje temperaturę około 51 stopni Celsjusza. Urządzenie szybko się nagrzewa, a temperatura utrzymuje się przez 3 do 6 sekund (w zależności od wybranego trybu pracy), co pozwala aktywować procesy lecznicze i równocześnie nie doprowadzić do uszkodzenia skóry.

Im szybciej zastosuje się urządzenie po ukąszeniu, tym lepsze rezultaty można uzyskać. Jednak nawet użycie go po dłuższym czasie gwarantuje skuteczne uśmierzenie bólu i świądu.

Łatwość zastosowania. Jak używać bite away?

Urządzenie bite away jest niezmiernie poręczne i wygodne w użyciu. Wyposażono je w ceramiczną końcówkę, nagrzewającą się do temperatury około 51 stopni Celsjusza. Przykłada się ją bezpośrednio do miejsca ugryzienia lub ukąszenia. Urządzenie uruchamiamy naciskając jeden z dwóch przycisków. Temperatura jest utrzymywana przez 3 lub 5 sekund w zależności od wybranej opcji. Jeśli po pierwszym zastosowaniu dolegliwości nie ustępują, proces można powtórzyć.

bite away leczy objawy ukąszeń i ugryzień poprzez działania fizyczne. Dzięki temu jest rekomendowany dla alergików, kobiet w ciąży i dzieci. Dzieci powyżej 12. roku życia mogą stosować urządzenie samodzielnie.

Zastosowanie bite away jest proste i w pełni bezpieczne, a uczucie ulgi pojawia się już po kilku minutach od użycia terapii skoncentrowanym ciepłem.

bite away – klikasz i swędzenie znika!