Ugryzienie pchły bywa bardzo uciążliwe i nieprzyjemne. Co zrobić, żeby uniknąć swędzenia oraz jak zminimalizować objawy wywoływane przez ugryzienie pchły? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do dalszej lektury.

Skąd biorą się pchły w naszych domach?

Pchły to pasożyty, które gryzą, gdy tylko znajdą gospodarza. Jak mogą znaleźć się w naszych domach? Przede wszystkim bytują w sierści zwierząt, lubią zadomowić się zwłaszcza na skórze domowych kotów i psów. Stamtąd przenoszą się na człowieka.

Warto pamiętać, że te uciążliwe insekty są w stanie oddawać bardzo długie skoki, niejednokrotnie przekraczające 200 razy długość ich ciała. Bez trudu pokonują zatem nawet duże dystanse, w poszukiwaniu nowego żywiciela.

Czym objawia się ugryzienie pchły?

Pchły mają mocno rozwinięty aparat gębowy typu kłująco-ssącego. Dziurkują skórę, a podczas wysysania krwi wydzielają hapten, łączący się z kolagenem w skórze człowieka – co często prowadzi do powstania reakcji uczuleniowej.

Gdy ugryzie nas pchła, na skórze powstaje niewielka, okrągła ranka. Wokół niej pojawia się zaczerwienienie, a skóra zaczyna dość mocno puchnąć. Oprócz tego ugryzienie pchły wywołuje inne, dolegliwości, jak choćby uciążliwy świąd oraz ból, u wielu osób prowadząc do ciągłego rozdrapywania początkowo niewielkich ranek.

Warto szukać sprawdzonych sposobów na zmniejszenie swędzenia. Drapanie rany powoduje bowiem powstanie infekcji i zwiększenie stanu zapalnego.

Jak radzić sobie z ugryzieniami pcheł?

Wiele osób na ugryzienie pchły próbuje stosować naturalne metody. Popularnością cieszą się soda oczyszczona oraz skórka z cytryny. Ich działanie jest jednak mocno ograniczone.

Zdecydowanie lepiej sprawdzają się kremy i maści, dostępne w wielu aptekach bez recepty, jak choćby Hydrokortyzon, który pomaga zmniejszyć objawy alergiczne, uśmierza ból i nieprzyjemne swędzenie.

Jeśli jednak szukamy sposobu na uporanie się z ugryzieniem pchły szybko, sprawnie oraz bez stosowania środków farmaceutycznych, warto zastosować urządzenie bite away.

Wykorzystuje ono terapię skoncentrowanym ciepłem. Na czym to polega? Urządzenie generuje temperaturę około 51 stopni Celsjusza, a leczenie odbywa się w krótkich (3 lub 5-sekundowych) sesjach. bite away przykłada się w miejscu wystąpienia ukąszenia. Działanie jest skoncentrowane na konkretnym punkcie skóry. Niemal natychmiast aktywuje w niej procesy lecznicze, a przy tym nie prowadzi do jej podrażnienia. Pomaga szybko i sprawnie uśmierzyć ból oraz swędzenie po ukąszeniu owada.

Urządzenie jest proste w obsłudze, a co najważniejsze może być bez przeszkód używane nawet u całkiem małych pacjentów, przynosząc ukojenie bez niepotrzebnych aptecznych specyfików.

Ukąszenia pcheł potrafią być naprawdę irytujące. Dlatego warto działać od razu, gdy tylko zauważymy ugryzienie. Stosujmy sprawdzone i skuteczne środki, jak bite away, żeby nieprzyjemne objawy już nigdy nie utrudniały nam codziennego funkcjonowania.

bite away – klikasz i swędzenie znika!