bite away®

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Czym jest bite away®?

bite away® to certyfikowany wyrób medyczny „wyprodukowany w Niemczech”, który może zapobiegać rozwojowi obrzęku i swędzenia powstałych na skutek użądlenia lub ukąszenia przez owady. Nie zawiera środków chemicznych – skuteczność oparta wyłącznie na działaniu skoncentrowanego ciepła. To urządzenie o niewielkim rozmiarze można zabrać ze sobą w dowolne miejsce, aby móc korzystać w razie potrzeby.

Kto może używać bite away®?

Każdy, bez względu na wiek*, czy mężczyzna czy kobieta, może używać bite away®. bite away® może być stosowany także przez kobiety w ciąży, osoby z alergią oraz dzieci.

W przypadku dzieci należy pamiętać, że skóra dzieci jest bardziej wrażliwa na ból niż u dorosłych. Zanim zaczniesz leczyć dzieci, powiedz im, że urządzenie bite away® wytworzy ciepło, które może być przez krótką chwilę nieprzyjemne.

* Produkt może być samodzielnie stosowany przez dzieci po ukończeniu 12-go roku życia.

Jak działa bite away®?

Ceramiczną powierzchnię kontaktową bite away® przykłada się w miejscu użądlenia lub ukąszenia (w przypadku użądlenia przez pszczołę należy wcześniej usunąć żądło). Należy nacisnąć jeden z dwóch przycisków (3 sekundy dla dzieci* / 5 sekund dla dorosłych), a ceramiczna powierzchnia kontaktowa nagrzeje się do temperatury około 51°C.

Dokładny mechanizm działania ciepła ciągle jest przedmiotem badań, niemniej jednak uważa się, że wpływa on regulacyjnie na uwalnianie histaminy i innych enzymów komórkowych, zmniejszenie reakcji zapalnych i inaktywację toksyny jadu owadów.

* Produkt może być samodzielnie stosowany przez dzieci po ukończeniu 12-go roku życia.

Kiedy należy użyć bite away®?

Zastosowanie urządzenia niezwłocznie po użądleniu/ukąszeniu często może całkowicie zapobiec wystąpieniu objawów (pieczenie, mrowienie, swędzenie, napięcie lub ból), dlatego należy użyć go jak najszybciej. W przypadku późniejszego zastosowania, produkt bite away® przyspiesza proces ustępowania objawów.

Jak należy używać bite away®?

Ceramiczną powierzchnię kontaktową urządzenia przykłada się w miejscu użądlenia lub ukąszenia (w przypadku użądlenia przez pszczołę należy wcześniej usunąć żądło) i delikatnie przyciska. Następnie wybiera się jeden z dwóch czasów działania:

– 3 sekundy (lewy przełącznik) w przypadku stosowania po raz pierwszy oraz u osób wrażliwych

– 5 sekund (prawy przełącznik) w przypadku standardowego stosowania

a ceramiczna powierzchnia kontaktowa nagrzewa się do temperatury około 51°C.

W razie potrzeby możliwe jest kilkukrotne użycie urządzenia. Pomiędzy kolejnymi aplikacjami należy zachować co najmniej 10-sekundową przerwę.

Czy ukąszenia komarów lub użądlenia owadów ustąpią?

Nie, ale bite away® leczy objawy powstałe na skutek użądlenia lub ukąszenia przez owady. Oznacza to, że swędzenie, ból i obrzęk są zwykle leczone szybko i skutecznie.

Co znajduje się w opakowaniu?

W opakowaniu znajduje się urządzenie oraz 2 baterie typu AA.

Czy podczas używania bite away® występują jakieś efekty uboczne?

W przeciwieństwie do kremów, żeli i tabletek, które są stosowane w leczeniu swędzenia i obrzęku powstałych na skutek użądlenia lub ukąszenia przez owady, bite away® jest całkowicie wolny od substancji chemicznych. W zależności od tolerancji bólu skoncentrowane ciepło dla niektórych osób może wydawać się nieprzyjemne. Osoby o wrażliwej skórze po użyciu mogą odczuwać krótkotrwałe zaczerwienienie skóry. W rzadkich przypadkach użytkownicy o wrażliwej skórze mogą odczuwać podrażnienie skóry.

Czy istnieją grupy ryzyka, takie jak osoby z rozrusznikami serca, kobiety w ciąży, osoby z alergiami lub epileptycy, którzy nie mogą używać bite away®?

Nie ma żadnych ograniczeń, ponieważ bite away® ma czysto fizyczny mechanizm działania, nadaje się nawet dla kobiet w ciąży, dzieci* i osób cierpiących na alergie.

* Produkt może być samodzielnie stosowany przez dzieci po ukończeniu 12-go roku życia.

Jaki jest czas życia baterii i jak je wymienić?

Baterie AA dołączone do opakowania będą działały przez około 300 aplikacji i są łatwo wymieniane. Jeśli chcesz wymienić baterie, usuń pokrywkę baterii. bite away® poinformuje Cię o konieczności wymiany baterii – trzykrotnie migającą diodą LED i trzykrotnym sygnałem dźwiękowym.

Uwaga: Jeśli posiadasz urządzenie z serii nr 13 / A01 lub 13 / A02, upewnij się, że biegunowość baterii jest właściwa; urządzenia tej partii nie są wyposażone w elektroniczną ochronę polaryzacji (w najgorszym przypadku powstałby zwarcie).

Poniższy rysunek pokazuje, jak poprawnie włożyć/wymienić baterie:

Ile kosztuje bite away®?

Sugerowana cena to 99 zł.

Wystąpienie ulgi po ukąszeniu owadów już w 3 lub 5 sekund po zastosowaniu bite away® nie jest efektem gwarantowanym dla wszystkich rodzajów ukąszeń, a jego wystąpienie zależy od wielu czynników, w tym między innymi: rodzaju ukąszenia, od indywidualnej wrażliwości użytkownika na ból lub swędzenie, od zastosowania produktu w określonym czasie po ukąszeniu.