Przyjemny wypoczynek na łonie natury, to coś, o czym marzy wielu z nas. Można wybrać się do lasu lub w góry, choć wiele osób marzy po prostu o tym, żeby wypocząć nad brzegiem jeziora.

Wycieczka nad jezioro staje jeszcze przyjemniejsza, jeśli wcześniej dobrze się do niej przygotujemy i zabierzemy kilka podstawowych przedmiotów. Co może się przydać? Poniżej prezentujemy listę najważniejszych rzeczy, które trzeba mieć zawsze przy sobie.

Koc i meble wypoczynkowe

Wypoczynek nad jeziorem warto dobrze zorganizować. Choć tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby zrelaksować się w plenerze, powinniśmy zabrać nieco przedmiotów, żeby być dobrze przygotowanym na różne sytuacje.

Co koniecznie trzeba zabrać? Bezwzględnie musimy pamiętać o zapakowaniu koca, krzeseł i stolika. Dzięki nim będziemy mieli na czym usiąść, bez odczuwania dyskomfortu, zjemy posiłek w plenerze, a także będziemy w stanie wykonać szereg innych czynności. Zapewnijmy sobie zatem podstawowy komfort, który wpłynie na jakość naszego wypoczynku.

Kosz piknikowy – prowiant w plenerze

Kosze piknikowe były stosowane od lat i wciąż nie wychodzą z mody. W wielu placówkach muzealnych można zobaczyć egzemplarze pochodzące nawet z XIX wieku.

Co takiego można włożyć do kosza? Oprócz prowiantu i napojów mieszczą się w nim choćby naczynia, zastawa stołowa oraz serwetki, czyli wszystko, co potrzebujemy, żeby zjeść lunch lub podwieczorek na łonie natury w naprawdę przyjemnej atmosferze.

Strój kąpielowy i sprzęty do pływania

Wycieczka nad jezioro bywa niekiedy połączona z kąpielą. Jest to możliwe, gdy wybierzemy się w miejsce, w którym zostało wydzielone kąpielisko. Warto zatem zabrać strój kąpielowy i ręcznik oraz rozmaite akcesoria, które mogą się przydać w wodzie, na przykład materac lub kółko do pływania.

Dzięki temu oprócz wylegiwania się na słońcu, będziemy mogli również spędzić czas nieco bardziej aktywnie. A przecież sport na świeżym powietrzu to prawdziwe zdrowie.

Ubranie na zapas

Zazwyczaj wybieramy się nad jezioro, gdy pogoda jest naprawdę piękna – temperatura jest wysoka, a słońce przyjemnie przygrzewa. Warto jednak zawsze mieć przy sobie zapasowe ubranie oraz ciepłą bluzę.

Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy spędzimy nieco czasu w wodzie lub po kąpieli będziemy chcieli się przebrać w coś suchego.

Środki na ugryzienia owadów

Gdy spędzamy czas nad wodą, narażamy się na ugryzienia owadów. Powinniśmy zatem zabrać ze sobą praktyczne i sprawdzone repelenty w formie sprayu lub kremów do aplikowania na skórę oraz ubrania. Pomagają odstraszyć komary, meszki i inne owady, zapewniając spokój podczas wypoczynku nad wodą.

Nie zawsze jednak udaje się uniknąć ukąszenia owadów. Co zrobić wtedy? Można zastosować maści antyhistaminowe, jak choćby Fenistil lub preparaty, w których składnikiem aktywnym jest hydrokortyzon.

Jeżeli jednak nie chcemy aplikować środków farmakologicznych, a pragniemy szybko poczuć ulgę, warto zabrać certyfikowane urządzenie medyczne bite away. Działa ono w oparciu o skoncentrowane ciepło, podnosząc temperaturę do około 51 stopni, co nie powoduje uszkodzenia komórek skóry, a prowadzi do niemal natychmiastowej aktywacji procesów leczniczych. Po kilku minutach możemy zapomnieć o nieprzyjemnych objawach ugryzienia komara.

Krem z filtrem i kosmetyki ochronne

Odpoczynek nad jeziorem wiąże się często nie tylko z zabawą w wodzie, ale także z kąpielą słoneczną. Wybierając się zatem na wycieczkę, należy bezwzględnie zabrać kremy z filtrem oraz łagodzące kosmetyki po opalaniu.

Dzięki nim mamy szansę uniknąć bolesnych poparzeń, a zamiast tego cieszyć się piękną i zdrową opalenizną.

Książka – sposób na przyjemny relaks

Wylegiwanie się na leżaku oraz kąpiel słoneczną warto połączyć z przyjemną lekturą w pięknych okolicznościach przyrody.

W codziennym zabieganiu zazwyczaj nie mamy czasu na czytanie książek, więc wyjazd nad jezioro może stać się świetną okazją, żeby nadrobić braki czytelnicze w ciszy i spokoju.

Zabawki – wyjazd nad jezioro z dzieckiem

Wypoczynek nad jeziorem często jest ulubioną formą relaksu dla rodzin z małymi dziećmi.

Żeby zapewnić maluchom atrakcje, warto zabrać ze sobą zabawki oraz rozmaite sprzęty sportowe, jak paletki do badmintona, piłkę lub frisbee.

Dzięki nim można aktywnie spędzić czas na świetnej, rodzinnej zabawie. Relaks nad jeziorem może być przecież aktywny – do czego wszystkich gorąco zachęcamy.

bite away – klikasz i swędzenie znika!