Piękna słoneczna pogoda sprawia, że coraz chętniej wiele osób myśli o dużych lub małych wyjazdach i wycieczkach. Wiemy, że niektóre zadania wymagają dobrego planu, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dzieckiem. Dlatego dziś skupimy się właśnie na walizce najmłodszego członka rodziny. Poniżej przedstawiamy 10 rzeczy, które warto zabrać na wyjazd – bez względu na to, czy wybieramy się na rodzinny weekend, czy w długą, wakacyjną podróż.

1. Dokumenty – podstawa każdego bagażu

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych. Zawsze musimy mieć przy sobie dokumenty dziecka. Na początek zapakujmy zatem książeczkę zdrowia dziecka oraz wszelkie zaświadczenia związane z ubezpieczeniem zdrowotnym. Dodatkowo, jeśli wybieramy się za granicę, nie zapomnijmy o dowodzie osobistym lub paszporcie malucha.

2. Ubrania – na różne okazje

Zazwyczaj podstawę bagażu stanowią ubrania – nic w tym dziwnego. Powinniśmy oczywiście zabrać bieliznę, t-shirty, bluzy, spodnie, sukienki i spódniczki dla dziewczynek.

Warto przed wyjazdem sprawdzić pogodę, żeby odpowiednio dobrać typ ubrań. Niech nie zmylą nas jednak piękne prognozy – ciepłe ubrania oraz odzież przeciwdeszczową, dopasowaną do pory roku, trzeba mieć przy sobie zawsze.

3. Podręczna apteczka

Podczas podróżowania z maluchem trzeba zabezpieczyć się na wypadek infekcji. Warto od razu zapakować do walizki środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, sól fizjologiczną, przydatną jeśli do oka wpadnie trochę piasku, wodę utlenioną i zestaw plastrów – nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy podczas najwspanialszej nawet zabawy pojawią się drobne urazy.

4. Środki higieny – dziecięca kosmetyczka

Kosmetyczka jest równie ważna jak ubrania – trzeba zatem odpowiednio ją przygotować. Musi się w niej znaleźć oczywiście żel do kąpieli, krem z filtrem, a także balsam lub krem łagodzący oparzenia słoneczne, żeby nasz maluch mógł bez przeszkód wypoczywać na świeżym powietrzu.

5. Chusteczki i pieluchy

Chusteczki przydają się w różnych sytuacjach – warto zabrać zapas zarówno standardowych suchych, jak i mokrych chusteczek. Dzięki temu poradzimy sobie zawsze, nawet jeśli wylądujemy w leśnej głuszy.

Konieczności zabrania pieluch dla najmłodszych raczej nie trzeba tłumaczyć. Warto wrzucić jednak do bagażu również worek na te zużyte sztuki – dzięki temu unikniemy rozprzestrzeniania się przykrego zapachu w samochodzie, pokoju hotelowym lub pod namiotem.

6. Ochrona przed ukąszeniami owadów, czyli co na ugryzienie komara?

Gdy przebywamy na łonie natury często narażamy się na ugryzienia owadów. Ukąszenia osy, komara czy mrówki bywają bardzo bolesne i nieprzyjemne. Dlatego należy zabrać ze sobą skuteczne preparaty odstraszające owady.

Jeśli jednak już do ugryzienia dojdzie, powinniśmy mieć przy sobie również specjalne środki uśmierzające ból i swędzenie. Świetnie sprawdza się na przykład bite away, urządzenie redukujące nieprzyjemne objawy pogryzienia przez owady. Produkt jest w pełni bezpieczny i naturalny. Posiada certyfikat medyczny. Nie zawiera chemicznych ani farmaceutycznych substancji, dlatego może być bez przeszkód używany przez dzieci, kobiety w ciąży oraz alergików. bite away jest łatwe w użyciu, wielkości długopisu i działa bardzo szybko i skutecznie.

7. Ochrona przeciwsłoneczna

Wszyscy marzymy o pięknej pogodzie podczas urlopu. Pamiętajmy jednak, że długofalowe wystawianie się na działanie promieni słonecznych bywa niebezpieczne, prowadząc do poparzeń lub porażenia słonecznego.

Dlatego w dziecięcej walizce musi znaleźć się miejsce na wspomniany już wcześniej krem z filtrem. Zabierzmy też okulary przeciwsłoneczne oraz czapkę, które zabezpieczą podczas spędzania czasu w plenerze.

8. Zdrowe posiłki w plenerze

W trakcie zabawy każdy mały odkrywca może mieć czasami ochotę na małe co nieco. Warto zatem zapakować ze sobą ulubiony bidon oraz pojemnik na drugie śniadanie. Dzięki temu będziemy zawsze mogli przygotować wartościowe przekąski, jeśli dziecko akurat będzie chciało coś zjeść.

9. Wózki i nosidła

Jeśli planujemy wędrówki i spacerowanie, koniecznie trzeba zabrać ze sobą wózek oraz ewentualnie nosidło. Postawmy na modele kompaktowe, lekkie i łatwe w przenoszeniu. Znacząco ułatwi to podróżowanie.

10. Ulubione zabawki

W samolocie, w samochodzie, na plaży i w pokoju hotelowym – żaden wyjazd nie obędzie się bez ulubionych zabawek naszego malucha. Nie zapomnijmy zabrać kilka z nich, żeby dziecko radośnie spędzało czas na zabawie w ciągu dnia, a wieczorem, po wszystkich przeżytych przygodach przytuliło się do ulubionego misia i spokojnie zasnęło.

bite away – klikasz i swędzenie znika!